İsrail Polisinin Mescid-i Aksa’ya Yönelik Saldırısını Lanetliyoruz!

Mescid-i Aksa bizim kutsalımızdır, ilk kıblemizdir, her Müslüman’ın evidir. İşgalciler, bir kez daha özellikle Ramazan ayında hem de mübarek Kadir gecemizin arifesinde gözlerimizin içine bakarak Mescid-i Aksamız’da namaz kılmakta olan kardeşlerimize ses bombalarıyla saldırdılar. Tıpki daha önce özellikle öğle namazını bekleyerek düzenledikleri saldırı gibi, Müslümanları provoke etmek, kutsallarımızı hedef almak, bizlere hakaret etmek için gerçekleştirilen ve giderek daha da artan şiddetin, zulmün en aşağılık yüzü ile karşı karşıyayız.

İsrail’in istediği şey barış değildir, bilakis bölgedeki son umudu yok etmek, kaosa hizmet etmek, gözyaşı ve kan üzerinden iktidarını semirtmek, gücünü pekiştirmek, bizi bize düşürmektir. İsrail’in uyguladığı, sistemli sürgün ve işkenceler karşısında dağılmayan, ayrışmayan; inadına dirilen, birleşen bir İslam Ümmeti karşısında hiçbir güç duramaz. Her bir müminin Selahaddin Eyyubi olma kararlılığına büründüğü Ümmeti hiçbir zalim mağlup edemez. Başımızı ilk secdeye koyup da yöneldiğimiz Mescid-i Aksa’nın kalbinde yanan ateşi söndürecek olan tek güç bizlerin Ümmet bilincini iliklerimize kadar hissederek bütünleşmesidir.

Ümmetin Temsilcileri Vakfı (ÜTEV) olarak bugün bir kez daha bütün Müslümanları Aksa için, Kudüs için, Filistinli kardeşlerimiz için birleşmeye, tek yürek ve tek ses olmaya çağırıyoruz. İşgalci İsrail polisinin kutsalımıza yönelik alçak saldırısını lanetliyoruz. Rabbimizin (CC) kelamı olarak kıyamete kadar dillerde ve gönüllerde kalacak olan Mescid-i Aksamız için ayaktayız! Kendilerine uygulanan terörün ve şiddetin karşısında destansı bir direniş sergileyen Filistinli kardeşlerimizin sonuna kadar yanındayız.

Visited 25 times, 1 visit(s) today

İsrail Polisinin Mescid-i Aksa’ya Yönelik Saldırısını Lanetliyoruz!