ÜMMETİN TEMSİLCİLERİ VAKFI

Ümmetin Temsilcileri Vakfı, sadece İslam coğrafyasının değil, tüm insanlığın ortak mirası açısından kutsal kabul edilen Kudüs’ün barış ve huzura kavuşturulması çabası içerisindedir. Bu amaçla, Ortadoğu Coğrafyasında artarak devam eden baskı ve zulüm politikalarının ortadan kalkması için, meclis başkanları ve parlamenterler nezdinde çalışmakta; bu topraklara adalet ve huzurun hakim olması yönünde gayret göstermektedir. Ümmetin Temsilcileri Vakfı, el birliği içerisinde, Filistin ve Kudüs başta olmak üzere, Ortadoğu Coğrafyasında zulme tabi tutulan tüm halkların haklı davalarını savunmayı amaçlamaktadır.

MİSYONUMUZ
Kudüs biz Müslümanların kırmızı çizgisi, mahremidir. Mescid-i Aksa ve etrafındaki topraklar Rabbimiz (CC) tarafından mübarek kılınmıştır. Sevgililerin sevgilisi Efendimiz (SAV) miraca yükseltilirken Mekke’deki Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya getirilmiştir. Burada bütün peygamberlerle namaz kıldıktan sonra, Miraç mucizesi gerçekleşmiştir. Peygamber Efendimiz (SAV) Müslümanları Mescid-i Aksa’mızı ziyaret etmekle, koruyup gözetmekle görevlendirmiştir. Kudüs biz Müslümanlara emanet edilmiştir. Bu ümmetin ortak davasıdır. Şartlar ne olursa olsun Müslümanlar Kudüs’ü Şerif ve Mübarek Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için çalışmak zorundadır. Vakfımız; sarsılmaz bir iman şuurunun yeniden üretilerek yaygınlaştırılmasına, gelecek nesillerin Kudüs davası konusunda bilinçlendirilmesine, ümmetin ayrılık yaralarını sararak yeniden ve baştan aşağıya toparlanmasına hizmet etmek için kurulmuştur.
VİZYONUMUZ
Kudüs, Ümmet–i Muhammed’in kutsalı, mahremi ve kırmızı çizgisidir. Müslümanların ilk kıblesi, en kutsal sayılan üç mescidinden biri, üçüncü haremi olan Mescid-i Aksa’mız kadim şehrimizin semalarına yükselttiği mağrur başı ile her gün onur mücadelesi veren Müslüman kardeşlerimizi selamlamaktadır. Ümmetin Temsilcileri Vakfı olarak amacımız, Filistin ve Kudüs davasını geleceğe taşıyarak, tarih ile âtî arasında köprü kurmaktır. Müslümanların birleşip, kenetlenmesinin ivedi bir zorunluluk, bir varlık yokluk meselesi olarak kendisini dayattığı böyle hassas bir konjonktürde, bütünleşmek için kanımızın son damlasına kadar mücadeleye devam etmekten başka çaremiz yok. Çünkü bizler şunu bütün varlığımızla biliyoruz ki kenetlenerek, birlik olarak zalimlerin düzenini tarumar edeceğiz. İşte o zaman neslimizden nice Ömer’ler, Selahattin’ler, Yavuz’lar yetiştirecek, hem Kudüs hem de İslam davasını hak ettiği yere taşıyacağız.

YÖNETİM KURULU

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

DR. NUREDDİN NEBATİ

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

ÖZLEM NEBATİ

SAYMAN ÜYE

MUHAMMED SÜLEYMAN NEBATİ

ÜYE

EMİNE SERRA NEBATİ
Visited 353 times, 2 visit(s) today