Mescid-i Aksa bizler için Resûlullah’ın kokusudur. Çevresinin bereketlendirildiği bize Rabbimiz (CC) tarafından bildirmiştir. Bizlerin evidir, ocağıdır, kutsalıdır.

Bugün ahir zaman fitneleri, halkı Müslüman olan toprakları yangın yerine çevirmektedir. Kardeşlerimiz nesiller boyu yaşadıkları evlerinden sürüklenerek çıkarılmaktadır. Siyonistler, Aksa’ya baskın çağrıları yapmaktadır. İsrail polisi Ramazan ayında Kadir gecesinin arifesinde Mescid-i Aksamız’da namaz kılmakta olan kardeşlerimize ses bombalarıyla, silahlarla saldırmıştır. En mübarek günümüzde yaşanan Mescid-i Aksa’mıza yönelik bu ihlal ve tecavüz girişimi ile sadece Filistin halkı değil beşikten mezara kadar Kudüs ve Mescid-i Aksa ile yaşayan bütün bir İslam Ümmeti hedef alınmıştır!

Filistin halkı bir kez daha Aksa’nın özgürlüğü için destansı bir direniş sergilemektedir. Ellerinde sopalarla, plastik şişelerle kendilerine doğrultulmuş silahlara, kurşunlara karşı direnmektedir. Bizlerin gözünde her biri Mescid-i Aksa’yı almadan kendine gülmeyi haram eden Selahaddin olan Filistin halkının şanlı direnişini selamlıyoruz!

Mescid-i Aksa baskınını gerçekleştiren fanatik siyonist örgütler ve terör devleti İsrail bilmelidirler bizim kalbimiz Filistin halkıyla birlikte atıyor, geçmişte olduğu gibi bugün de tüm varlığımızla onların yanındayız. İsrail’in vahşetinin durdurulması için bütün dünyayı, İslam âlemini ve sivil toplum kuruluşlarını dayanışmaya çağırıyoruz. Mazlum Filistin halkını zulümden kurtarmak ve Aksa’mızı özgürlüğe kavuşturmak için her platforma mücadele vermeye ve Filistin halkının sesi olmaya devam edeceğiz.

Parlamenterlerarası Kudüs Platformu ve Ümmetin Temsilcileri Vakfı (ÜTEV) olarak bu çağrıya kulak vermek ve sesimizi yükseltmek adına siz değerli basın mensuplarımızı 11 Mayıs 2021 saat 12.00’de ÜTEV binasında gerçekleştireceğimiz basın açıklamamıza bekliyoruz.

Dr. Nureddin Nebati
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı
Ümmetin Temsilcileri Vakfı Başkanı
Parlamentolar Arası Kudüs Platformu Türkiye Başkanı

Visited 29 times, 1 visit(s) today

Basın Daveti